Pielęgnacja kaktusów

Pielęgnacja kaktusów

Choć wielu z nas uważa, że prawidłowa pielęgnacja kaktusów opiera się jedynie na kilkukrotnym ich podlaniu w ciągu roku, to jednak często zadajemy sobie pytanie dlaczego nasze rośliny nie kwitną.
I choć istnieje kilka czynników, które są za to odpowiedzialne, najlepiej skupić się na tych najważniejszych.
Niestety, ale kaktusy nie lubią ziemi gliniastej, przez co roli nie sprawdzi tu ziemia ogrodowa. Najlepiej wybrać specjalną glebę dla sukulentów, która posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne dla naszych roślin.
Można również samemu w domu stworzyć taką ziemię dodając żwirek, keramzyt czy piasek odtwarzając w ten sposób naturalne środowisko kaktusów.
Na rynku dostępnych jest wiele nawozów, które pomagają naszym kaktusom w prawidłowym ich rozwoju, a także bardzo przez nas oczekiwanym kwitnieniu. Niestety, ale bez ich pomocy nie jesteśmy w stanie dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników potrzebnych w tym procesie.
Jednym z ważniejszych czynników jest również nasłonecznienie, które jest kaktusom niezbędne do życia. Powinny co najmniej kilka godzin w ciągu dnia być wystawione na promienie słoneczne. Dlatego parapet południowego okna będzie dla nich doskonałym miejscem.
Pamiętajmy, że kaktusy podlewamy w momencie, gdy powierzchnia podłoża całkowicie przeschnie.

Dodaj komentarz