Trudny wybór między rynkiem perwotnym a wtórnym mieszkań

Trudny wybór między rynkiem perwotnym a wtórnym mieszkań

Najczęściej na taki zakup decydują się młodzi ludzie, którzy zakładają właśnie swoje rodziny. Zależy im więc na tym, aby w nowym mieszkaniu uwić sobie i miłe i przytulne gniazdko. Najczęściej chcą całe mieszkanie od początku do końca urządzić po swojemu i dlatego marzą o mieszkaniu prosto od dewelopera.

Oczywiście, w takich mieszkaniach trzeba zawsze położyć podłogę oraz pomalować ściany, a także urządzić łazienkę, jednak nie wymaga to zbyt wiele pracy. Również nakłady finansowe są w takim wypadku niewielkie w stosunku do ceny samego mieszkania.

Unikać takich zakupów?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku mieszkań z tak zwanej drugiej ręki, czyli z rynku wtórnego. Większość młodych osób unika takich zakupów. Niestety, są one bowiem związane z koniecznością przeprowadzenia całkowitego remontu takiego mieszkania. Nikt nie chce przecież mieszkać w takich warunkach, jakie stworzył sobie do mieszkania poprzedni lokator. Dlatego też okazuje się, że sprzedaż mieszkań z drugiej ręki znacznie spada z roku na rok. Nowe mieszkania na sprzedaż robią im zbyt dużą konkurencję. Dodatkowo, deweloperzy zachęcają młodych ludzi do kupna swoich mieszkań, oferując im atrakcyjne pakiety mieszkaniowe z miejscem parkingowym pod klatką lub garażem podziemnym.

Dodatkowy zakup

Wiele osób decyduje się na taką opcję, ponieważ w każdym mieszkaniu rodzina posiada przynajmniej jedno auto osobowe. Parkingi niewyznaczone są oczywiście oblegane przez wszystkich mieszkańców, a także przyjezdnych i osoby pracujące w pobliżu. Niekiedy znalezienie wolnego miejsca dla swojego samochodu pod własnym blokiem graniczy z cudem, w szczególności w tak dużym mieście, jak np. Wrocław. Młodzi ludzie, aby kupić swoje wymarzone mieszkanie, najczęściej korzystają z pomocy rodziców, lub też zmuszeni są zaciągnąć kredyt gotówkowy pod zastaw hipoteki. Często taki kredyt muszą później spłacać przez kilkadziesiąt lat, jednakże mogą się już w spokoju cieszyć z własnego mieszkania.

Dodaj komentarz