Zgłoszenie budowy domku do 70m2

Zgłoszenie budowy domku do 70m2

Nasz domek na zgłoszenie ma nietuzinkowy wygląd i maksymalnie wykorzystaną przestrzeń. Parter domku to 70m2, a górna część to antresola o powierzchni 17m2. Zaletą tego domku są wysokie parametry energetyczne, szybki czas budowy, wygoda i przyjemność użytkowania. Drewniana konstrukcja wyłożona na zewnątrz blachą na rąbek z elementami blachy drewnopodonej praktycznie nie podlega konserwacji i cieszymy się tylko wypoczynkiem. Oszczędna konstrukcja, zwarta bryła i prosty, dwuspadowy dach pozwalają budować przy minimalnym nakładzie kosztów. Tanio, nie znaczy jednak byle jak!

Naszym założeniem jest, aby wyprodukowane przez nas domki na zgłoszenie nie tylko były najcieplejsze na rynku, ale też najładniejsze i nowoczesne.

Czy domek parterowy do 70m2 z antresolą można wybudować na zgłoszenie?

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Antresola — jest to górna część kondygnacji lub pomieszczenia znajdującą się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamkniętą przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego jest wydzielona.

  • antresola jest częścią kondygnacji a nie osobną kondygnacją, zatem domki parterowe do 70m2 z antresolą nie wymagają pozwolenia na budowę.
  • antresola ma powierzchnię mniejsza niż pow. kondygnacji, co w praktyce oznacza, że dla naszego domku o powierzchni 70m2 antresola może mieć np. 25-30m2

Łazienka w domku na zgłoszenie może odzwierciedlać charakter miejsca. Przyjemnie jest odwiedzić taką, która jest ładna i funkcjonalna. W realizacji zastosowaliśmy drzwi wewnętrzne polskiego producenta VOSTER które nadają miłego i przyjemnego charakteru temu niezmiernie wyjątkowemu miejscu.

Dlaczego zastosowaliśmy izolację pianka poliuretanową?

W zimie ciepło, latem chłodno. Realizowany domek na zgłoszenie ocieplamy metodą natryskową Pianką PUR która ma szereg zalet: jest lekka, niepalna, dobrze przyczepna, zalecana dla alergików, zapobiega wilgoci i pleśni oraz jest łatwa w aplikacji. Pianka poliuretanowa jest niepalna oraz w przeciwieństwie do wełny mineralnej – nie pyli. Jest bezpieczna dla zdrowia alergików. Pianka natryskowa poliuretanowa to materiał, który na stałe zmienił ocieplanie budynków, nie tylko skracając czas wykonania izolacji, ale i zwiększając skuteczność realizacji. Pianka PUR znacznie przewyższa tradycyjne termoizolatory swoimi właściwościami uszczelniającymi. Niezależnie, czy chodzi o obiekty mieszkalne, komercyjne, czy też przemysłowe – pianka poliuretanowa natryskowa poradzi sobie w każdym miejscu! Wykończenie wyschnietej pianki poliuretanowej dokonaliśmy piłą szablastą. Podczas opracowywania projektu zastanawialiśmy się nad antresolą w której można by urządzić sypialnie. Czy antresola jest kondygnacją? Ale opowiemy o tym następnym razem.

Dodaj komentarz