Aranżacja małego pokoju – od czego najlepiej zacząć?

Aranżacja małego pokoju – od czego najlepiej zacząć?

Wszyscy wychodzą z założenia, że aranżacja małego pokoju jest trudna. Jeżeli ktoś ma odpowiednie podejście do tego, to będzie w stanie bez trudu poradzić sobie z urządzeniem tego miejsca. Można zatrudnić do tego architekta, ale generuje to dodatkowe koszta. Czas zabrać się za to wyzwanie samodzielnie.

Jak urządzić mały pokój?

Zanim przyjdzie wstawiać meble oraz inne sprzęty do tego pokoju, należy zdecydować o przeznaczeniu tego miejsca. Często w takich pokojach swoje miejsce znajdują dzieci. Niekiedy wydzielona zostaje tam dodatkowa przestrzeń do relaksu lub dodatkowa garderoba, gdzie oprócz ubrań, można tam gromadzić także inne akcesoria. W każdym z tych przypadków należy pamiętać o tym, aby zachować porządek. Tak, aby z małego pokoju nie zrobić dużej graciarni, gdzie nie będzie można swobodnie się poruszać.

Mały pokój dla dziecka

Urządzając pokój dla dziecka, należy pamiętać o tym, aby wydzielić specjalne strefy: wypoczynku, nauki i zabawy. W przypadku starszych nastolatek niekiedy potrzebna jest również strefa beauty, gdzie będzie można zadbać o swój wygląd. Mała przestrzeń wymaga zastosowania sprytnych trików aranżacyjnych. Po pierwsze – warto pomyśleć o jasnych kolorach, dzięki czemu będzie można optycznie powiększyć całe wnętrze. Po drugie – należy wykorzystywać wielofunkcyjne meble. Mogą to być m.in. półkotapczany lub łóżka z biurkiem i szafą połączone w jedno. Tak, aby wykorzystywać nie tylko powierzchnię podłogi, ale także wysokość jaką jest w stanie zaoferować pokój.

Mała przestrzeń do relaksu

Czasem przydaje się takie dodatkowe miejsce, gdzie będzie można odgrodzić się od czynników zewnętrznych (np. hałasy dochodzące z ulicy, dźwięki telewizora), gdzie będzie można się zrelaksować. Jak urządzić takie miejsce? Podążając w stronę stylu minimalistycznego. Im mniej mebli w tym miejscu, tym korzystniej. Tym większa pewność, że nic nie będzie zaburzać samopoczucia i komfortu. Jeden fotel, gdzie będzie można zasiąść z ulubioną książką, stolik na kawę, puszysty dywan, lampa i…nic więcej. Tak, aby móc faktycznie pozbyć się zbędnego, stresującego balastu w tym miejscu.

Dodatkowa garderoba

W garderobie, którą bez trudu można urządzić w małym pokoju, odnajdzie się szafa z drzwiami przesuwnymi. Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność tego miejsca, warto zainwestować w szafę na wymiar. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się tego, że w małym pokoju pozostaną niewykorzystane przestrzenie. Jeżeli tylko powierzchnia na to pozwala, można pomyśleć o dodatkowych siedziskach (np. pufy), dzięki czemu wybieranie ewentualnych stylizacji nie będzie stanowić dla nikogo problemu.

Mały pokój stwarza ogromne możliwości aranżacyjne, które można bez trudu wykorzystać na różne sposoby.

Dodaj komentarz