Czy skórzane kanapy są tego warte?

Czy skórzane kanapy są tego warte?

Czy myślisz o zakupie skórzanej kanapie, ale chcesz zbadać jego zalety i wady, to mądra decyzja? Jeśli zastanawiasz się, czy skórzane kanapy są tego warte, czy nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zawsze lepiej jest wiedzieć, zanim pójdziesz do zakupu sofy. Oto plusy i minusy, które należy rozważyć.

Silne i trwałe

Możesz być pewny, że skórzane kanapy są trwałe i będzie trwać długo. Prawdopodobnie cztery razy więcej niż faux skórzane kanapy w tym samym projekcie i stylu. Ponadto, skóra jest gruby materiał, więc zadrapania i otarcia mogą być łatwo ukryte z polerowania skóry. Skóra jest również używany ze względu na jego trwałą właściwość w nowoczesnych łóżkach Sofa.

Łatwa konserwacja

Możesz myśleć, że skórzane kanapy wymagają wysokiej konserwacji, ale tak nie jest. Zamiast tego, sofy wykonane z tkaniny tapicerowanej będzie wymagać, aby umyć je regularnie. To dlatego, że okładki zbierają brud i kurz, które mogą być czyszczone tylko przez pranie. Ale w przypadku skóry, można łatwo wyczyścić go za pomocą roztworu wody i mydła. Co więcej, stosowanie pasty do skóry lub kremu co kilka miesięcy może utrzymać skórę w świeżym wyglądzie i najwyższej jakości. To może sprawić, że Twoja skórzana kanapa przetrwa całe życie.

Plamoodporne

Rozlane płyny można łatwo i szybko wytrzeć na skórzanej kanapie, ale nie jest tak w przypadku kanapy z tkaniny, gdzie trzeba będzie szorować i prać rozlane płyny, aby uniknąć poplamienia. Jasnokolorowe skórzane sofy będą wymagać dodatkowej uwagi, ale nadal są o wiele łatwiejsze do czyszczenia niż sofa z tkaniny.

Odporne na wodę i nieprzyjemne zapachy

Skórzana sofa nie absorbuje wilgoci i zapachów jak sofa z tkaniny. Więc twoja kanapa pozostanie czysta i pachnąca cudownie nawet jeśli masz zwierzęta domowe w swoim domu.

Wady – Kosztowna

Jeden główny czynniki które stawiają ludzi daleko i zapobiegają one od kupować skórzaną kanapę jest swój koszty. Nawet jeśli wartość pieniędzy jest osiągnięty, ale początkowy koszt jest tak dużo.

Skóra ma inne odczucia w porównaniu z tapicerowanymi sofami. Więc jeśli nie lubisz czuć się skóry, a następnie skórzane kanapy nie są dla Ciebie. Ponadto, mogą czuć się zimno podczas zimy i spocony podczas lata, chyba że masz prawidłowo utrzymywane temperatury wewnątrz pomieszczeń. Więc nie idź na kompromis w sprawie czuć, nawet jeśli skórzane sofy wyglądają dobrze.

Trudne do odróżnienia od jakości skóry

Wraz ze wzrostem popytu i konkurencji, firmy tworzą odmiany, które doprowadziły do powstania różnych form skóry. Co więcej, prawdziwa skóra nie jest taka sama. Tylko wysokiej klasy skóry są trwałe. Ale laik nie jest w stanie zidentyfikować różnicy i może kupić tańszą jakość za wyższą cenę.

Mniejsza różnorodność

W porównaniu z sofami tapicerskimi, istnieje mniejsza różnorodność wzorów i kolorów w skórzanej sofie. Tak jak wszystko ma swoje plusy i minusy, tak samo jest z meblami skórzanymi. Czy plusy przewyższają minusy lub minusy przewyższają plusy będzie zależało od twoich wymagań i potrzeb. Pomimo tego, nie ma wątpliwości, że skórzane kanapy są trwałe i łatwe do utrzymania w porównaniu do tapicerowanych kanap i sof z tkaniny. Więc kiedy idziesz kupić kanapę do domu, musisz zachować swój wymóg i potrzeby w umyśle.

Dlaczego kupować eko skórę lub skórzaną kanapę? I dlaczego nie?

To byłaby przesada, aby powiedzieć, że sofa jest na całe życie, ale jest to z pewnością jeden z najbardziej znaczących zakupów mebli jesteś prawdopodobne, aby zrobić, i powinien trwać przez wiele lat. Naprawdę warto kupić sofę, która będzie pracować dla Ciebie: wizualnie, praktycznie, budżetowo, konserwacyjnie. Po wyborze stylu, wybór materiału tapicerskiego jest kluczową decyzją, którą trzeba będzie podjąć, a pytanie skóra/faux skóra vs. tkanina jest pierwszym, na które trzeba odpowiedzieć.

Jakie są zalety sof skórzanych i tych ze sztucznej skory?

Łatwość utrzymania. W porównaniu do tapicerki z tkaniny, skóra (w tym faux skóra lub eko skóra) jest łatwa do czyszczenia (wystarczy przetrzeć wodą z mydłem i wysuszyć) i wymaga jedynie okazjonalnej pielęgnacji kremem pielęgnacyjnym. I, aby być całkowicie szczerym, jeśli zapomnisz o tym ostatnim, wiele takich sof jest całkiem wyrozumiałych dla takich lapsusów konserwacyjnych.

Mniejsze prawdopodobieństwo zabrudzenia i zapachu. Skóra i jej sztuczne substytuty są nie tylko łatwiejsze do czyszczenia dla ogólnej świeżości. Jest również mniej podatna na zabrudzenia. Brud nie przywiera do niej tak bardzo, jak do większości tkanin, a rozlane płyny są o wiele mniej prawdopodobne, aby spowodować problem – ponownie, wystarczy przetrzeć, nie trzeba szorować – chociaż blada tapicerka może oczywiście nadal plamić, jeśli rozlejesz na nią coś bardzo kolorowego. Skóra (prawdziwa lub ekologiczna) nie pochłania zapachów w takim stopniu, jak tapicerka z tkaniny, więc sofa wykonana z tego materiału może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli masz otwarty salon i kuchnię, pozwalasz na palenie w domu lub masz zwierzęta.

Klasyczny wygląd. Tak, mody się zmieniają, podobnie jak preferencje, ale tapicerka skórzana i tapicerka o wyglądzie skóry prawie zawsze będzie robiła lepsze wrażenie na półce niż równoważne rozwiązanie z tkaniny. Nie popełnij błędu, nowoczesna sztuczna skóra (ekologiczna) i inne produkty wyglądające jak skóra oferują wygląd bardzo zbliżony do prawdziwej skóry.

W dotyku. Umieszczamy to na końcu, ponieważ wyjątkowe, wyczuwalne w dotyku wrażenia ze skóry są czymś, co dzieli ludzi: niektórzy po prostu ją uwielbiają, inni uważają, że jest śliska, lepka i nienawidzą jej, zawsze używając narzut i koców, aby odgrodzić się od tej samej powierzchni, którą inni po prostu uwielbiają dotykać. Naprawdę musisz zdecydować sam: idź, poczuj.

Jakie są wady sof skórzanych i eko-skóry?

Wspomnieliśmy o “dotyku” powyżej. Niektórzy ludzie po prostu nie lubią dotyku skóry i żadna ilość perswazji nie zmieni ich zdania. Jeśli czuje się zimno, śliskie, lub lepkie do Ciebie, nie próbuj go zmusić – jest to mebel, który będzie interakcji z codziennie przez lata, i musi czuć się dobrze do Ciebie.

Cena.

Jest to największa wada przy zakupie nowego mebla skórzanego. Prawdziwa skórzana tapicerka jest droższa niż większość tkanin i chociaż będzie trwać dłużej, początkowy nakład może być problemem. Cena nie jest jednak problemem w przypadku produktów z faux skóry. W rzeczywistości, ten typ tapicerki oferuje prawie wszystkie zalety prawdziwej skóry bez znaczka wysokiej ceny.

Mniejszy wybór kolorów.

Jeśli lubisz paski, kwiaty lub kratki, skóra nie będzie dla Ciebie odpowiednia – zakres dostępnych wzorów jest ograniczony do “gładkich”, a kolory również są nieco bardziej ograniczone, choć jeśli naprawdę chcesz je znaleźć, zazwyczaj można je znaleźć.

Cokolwiek zdecydujesz, mamy wybór sof w różnych stylach i wzorach: od eleganckich współczesnych projektów do klasycznych chesterfieldów, od sof rozkładanych do leżanek, będziesz w stanie znaleźć coś, co pasuje do Twojego stylu życia i Twojego gustu.

Sofy skórzane czy materiałowe: Która jest lepsza?

Sofa jest często centrum każdej przestrzeni życiowej. To na niej decydujemy się zebrać razem pod koniec dnia pracy, rozsiąść się na popołudnie, a ostatnio nawet wybrać miejsce do pracy. Szukając nowej sofy, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jakiego stylu szukasz? W jakim pokoju będzie siedzieć? Jak duża musi być? Kanapa narożna czy prosta? Jednak dziś zaglądamy do odwiecznej debaty. Nie, nie co było pierwsze, kura czy jajko, ale co jest najlepsze, skórzana czy materiałowa sofa?

Ponieważ spędzamy więcej czasu na naszych sofach niż kiedykolwiek wcześniej, jest to ważny mebel, aby uzyskać prawo. Ostateczna decyzja w tej debacie jest całkowicie oparta na osobistych preferencjach, więc dobrym miejscem do rozpoczęcia jest zastanowienie się nad tym, czego szukasz w sofie i która sofa będzie najlepsza dla Twoich wymagań? Dziś przyjrzymy się niektórym z najlepszych rozważań na temat sofy i zobaczymy, która sofa jest dla Ciebie odpowiednia.

Komfort: Która sofa wiedzie prym w kwestii komfortu?

Oba rodzaje sof pochodzą z różnych cech i to nie jest tylko materiał sofy, która wpływa na ogólny komfort. Ramy, sprężyny i pozycjonowanie wszystkie odgrywają rolę w tym, jak wygodna jest sofa. Dla tej dyskusji jednak, będziemy zagłębiać się w tylko jaki wpływ materiał sofa może mieć na komfort.

Komfort, oczywiście, jest całkowicie subiektywny. Ogólnie rzecz biorąc, chociaż, sofy tkaniny są uważane za bardziej komfortową opcję z dwóch. Tkaninowe sofy są często bardziej miękkie i gąbczaste i wydają się bardziej zachęcające niż skórzane sofy. Skórzane sofy mają tendencję stawać się zimnymi w zimie, robić im mniej zachęcającym i w lecie, mają tendencję stawać się gorącymi i lepkimi, absorbować upał. Skórzana sofa może być wygodniejsza, kiedy się używa miękkie narzuty i poduszki ale, to bierze daleko od skórzanego spojrzenia. Jeżeli ty jesteś przyglądający przytulać się up i być cosy od razu, tkaninowa sofa może być lepszy wybór.

Trwałość: Czy sofa z tkaniny lub skóry będzie trwać dłużej?

Sofy naprawdę są inwestycją i będziesz szukał takiej, która wytrzyma czas, jak również codzienne życie. Więc która będzie trwać dłużej? To zależy od twojego codziennego życia, ale skórzane i materiałowe sofy wymagają różnych poziomów opieki. Skóra jest grubym i trwałym materiałem, który może być łatwo czyszczony, a rozlane płyny mogą być wycierane z łatwością, podczas gdy tkanina może zużywać się łatwiej i plamić lub stawać się tandetna łatwo. Z tego powodu, skórzane sofy mają tendencję do trwania dłużej niż sofy z tkaniny i są łatwiejsze w utrzymaniu. Należy być ostrożnym, jeśli chodzi o to, gdzie można umieścić skórzaną sofę, jak skóra może blaknąć w słońcu.

Po to, aby skórzane sofy trwały, potrzebują one poziomu opieki, takiej jak regularne czyszczenie i kondycjonowanie, ale upewnij się, że patrzysz na to, jak najlepiej wyczyścić swoją szczególną sofę, zanim spróbujesz ogólnej metody. Niektóre części sof z tkaniny, jak poduszkowe części mogą być również w stanie usunąć z ciała sofy i umyć oddzielnie, co ułatwia proces czyszczenia.

Dodaj komentarz