Jak udekorować mieszkanie?

Jak udekorować mieszkanie?

Dekorowanie domu i ogrodu to bez wątpienia jedno z najprzyjemniejszych etapów budowy domu lub końca remontu. Gdy sprzątanie jest już za nami możemy rozpocząć przygotowania do aranżacji naszych wnętrz. Remont czy nowe mieszkanie nie jest oczywiście jedynym powodem do tego aby zmienić wystrój. Nowe dekoracje w mieszkaniu chętnie wprowadzamy wiosną, w okresie świątecznym lub po prostu gdy znudzi nam się poprzednia aranżacja. Niektóre zmiany wymagają od nas więcej zachodu i musimy im poświęcić sporo czasu, ale są też proste sposoby na odświeżenie pomieszczeń, które nie wymagają od nas wiele energii. Poniżej kilka pomysłów, które w łatwy i szybki sposób nadają nowy charakter wnętrzu.

Poduszki, zasłony, kwiaty- czyli co zmienić w salonie?

Jednym z najprostszych pomysłów do zmiany naszego salonu jest wymiana poszewek na poduszki. Wiosną idealnie sprawdzą się motywy kwiatowe, natomiast zimą ciepłe świąteczne wzory. 

Drugą zmianą jest wymiana zasłon na inny kolor, co wbrew pozorom bardzo odmieni nasz salon. Latem oraz wiosną delikatne, zwiewne firany nadają więcej lekkości i świeżości wnętrzu. W porze roku nieco chłodniejszej lepiej sprawdzą się ciepłe odcienie zasłon, nadając przytulności pomieszczeniu. Kolejnym pomysłem są ponadczasowe kwiaty, które bez wątpienia rozświetlą nasz salon, ważne jest aby były świeże gdyż sztuczne nie dadzą tego samego efektu, tylko przysporzą więcej kurzu i sprzątania.

Sztuka w naszym domu

A może warto pomyśleć o nadaniu bardziej stylowych dodatków? Obraz ubogaci pomieszczenie, jednek trzeba go wybrać z dużym zamysłem. Powinien przede wszystkim tematycznie wpisywać się w resztę domu. Lepszym rozwiązaniem będzie dodanie jednego obrazu niż kilku mniejszych, chyba że w tym drugim przypadku stworzymy przemyślaną mini galerię. Przy doborze sztuki w domu dobrze jest kierować się zasadą “mniej znaczy więcej”. Oczywiście niewielu z nas stać na oryginalne obrazy z galerii sztuki, ale współczesne reprodukcje są równie piękne i stanowić mogą idealną ozdobę naszego domu. Jeśli nie chcemy kupować typowego obrazu warto zainteresować się fotografią, która oprawiona w ramę będzie równie ciekawym rozwiązaniem.

Ozdoby DIY

Jeśli sklepowe ozdoby nas nie satysfakcjonują, może warto zrobić coś samemu co w 100% odpowiadać będzie naszemu gustowi. Własnoręcznie ozdobione doniczki, wydzierganie łapacza snów a może samodzielnie uszyte ozdoby na choinkę? Pomysłów jest cała masa, wystarczy tylko wyobraźnia (lub dobra instrukcja) i wolny czas. Możemy być przy tym pewni, że nikt inny takiej ozdoby nie będzie miał u siebie.

Dodaj komentarz