Twój ogród może być piękny również jesienią!

Twój ogród może być piękny również jesienią!

Ogród to oaza spokoju, do której uciekamy w czasie wolnym. To właśnie tutaj najczęściej organizujemy letnie spotkania z przyjaciółmi, rozpalamy grilla, opalamy się. Widok pięknie urządzonego ogrodu to nie tylko kwestia odczuć estetycznych, ale także pozytywnego oddziaływania na nasze samopoczucie. Aby uczynić to miejsce wyjątkowym, wystarczy kilka prostych zabiegów i użycie tego, co akurat mamy pod ręką.

Wbrew pozorom także jesienią możemy ozdobić nasz przydomowy azyl. Nawet jeśli nie należymy do majsterkowiczów, wykonanie dekoracji jest bardzo proste, a efekt zadowalający. Możemy być pewni, że nasi znajomi nie przejdą obok nich obojętnie!

Mini latarnia morska

Pierwszą ozdobą, jaką możemy wykonać samodzielnie, jest latarnia morska. Potrzebne nam będzie 5 donic różnej wielkości. Odwracamy je dnem do góry i ustawiamy jedną na drugiej na kształt „piramidy”, przy czym najmniejsza z nich stanowi jej czubek, a największa jej podstawę. Farbą możemy namalować na doniczkach okna i drzwi. Aby nasza mała latarnia jeszcze bardziej przypominała nadmorski budynek, na najmniejszej donicy stawiamy mały lampion na baterię. Możemy kupić go w każdym sklepie ogrodniczym. Nie jest drogi, a szczelne zamknięcie zabezpieczy go przed deszczem.

Leśny akcent

Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się dużo krzewów oraz drzew liściastych, idealnie będą współgrać z nimi kamienne grzyby. Można postawić je tuż pod pniami, ale oczywiście nie jest to regułą. Idealnie prezentują się również ustawione wzdłuż ścieżki. Jak je wykonać? Wystarczy dobrać odpowiedniego rozmiaru dwa kamienie, z czego jeden musi mieć płaski kształt. Traktujemy go jako kapelusz, kładziemy poziomo na grubszym głazie imitującym trzon grzyba i pokrywamy warstwą kolorowej farby. Może to być kolor czerwony lub brązowy – w zależności od tego, czy chcemy udekorować ogród muchomorami, czy borowikami. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz upodobań.

Wiszące świeczniki

Romantyczną atmosferę w ogrodzie zapewnią świeczniki wykonane ze starych, szklanych kloszy, które zawieszamy na drzewie (do tego celu możemy wykorzystać drut z wieszaka). Do środka wkładamy podgrzewacze, ale nawet niezapalone lampiony dodają ogrodowi uroku.


Gdy nie mamy w domu starych kloszy, możemy śmiało wykorzystać duże słoiki. Aby nadać ciepła ich nieco surowemu wyglądowi, ich wnętrze wypełniamy ziarnami fasoli lub białymi kamykami, a do zawieszenia używamy łańcuszka zamiast druta. Kilka drobnych czynności pokazuje, że niewiele potrzeba, aby nasz ogród wzbudzał zachwyt nawet jesienią. Wystarczy trochę pomysłowości i gotowe!

Dodaj komentarz