Jak urządzić klimatyczną przestrzeń mieszkalną lub usługową?

Jak urządzić klimatyczną przestrzeń mieszkalną lub usługową?

Nowy dom, apartament, czy mieszkanie w starej kamienicy? A może lokal biurowy czy usługowy, który chcesz dostosować do niepowtarzalnego klimatu miasta? W każdym z tych przypadków, jeżeli planujesz gruntowny remont czy tylko drobne zmiany w wystroju, architekt wnętrz Kraków będzie pomocny. Profesjonalnie przygotowana aranżacja wnętrza pozwoli na jego optymalne wykorzystanie i dopasowanie do potrzeb użytkowników, a także zachowanie pożądanego stylu.

Co uwzględnia dobry projekt wnętrza?

Bez względu na to, czy projektowanie wnętrz ma dotyczyć pojedynczego pokoju, czy całego lokalu, powinno uwzględniać specyfikę wszystkich pomieszczeń. Wnętrze to nie tylko ściany, podłoga i meble, ale również oświetlenie. Na światło składa się nie tylko to pochodzące z lamp czy innych punktów świetlnych. Otwory okienne i drzwiowe stanowią cenne źródło promieni słonecznych czy światła sztucznego, zależnego najczęściej od pory dnia. W szczegółowym projekcie wnętrza powinny zostać uwzględnione te źródła, łącznie z ich łagodzeniem z użyciem osłon okna w postaci rolet, firan czy zasłon, albo uwypukleniem dzięki na przykład lustrom odbijającym światło. Projekt wnętrza to również dopasowanie do elementów zastanych, które nie mogą podlegać zmianie czy wymagają przebudowy.

Architekt wnętrz – jak wygląda jego praca?

Praca architekta wnętrz nie jest prosta. Specyfika i wzrastająca świadomość sprawia, że tylko dobre projekty są akceptowane przez klientów. Projektowane wnętrze musi więc na wstępie zostać dobrze zwymiarowane, jeszcze przed rozpoczęciem projektu. Równie ważne jest zapoznanie się z potrzebami klienta (również tymi ukrytymi), jak i możliwościami wnętrz. Wstępny projekt powinien obejmować trójwymiarowy model tak, by klient był w stanie wyobrazić sobie zmiany jakie mają zajść w projektowanej przestrzeni. Pomocne są w nim narzędzia do projektowania wspomaganego komputerowo. Bez względu na to, czy ma być to apartament, rezydencja, czy po prostu niewielka przestrzeń łazienki, kuchni albo sypialni, dobry trójwymiarowy projekt to podstawa.

Architekt wnętrz Kraków może również przygotować pomocną symulację – wirtualny spacer po projektowanej przestrzeni z użyciem profesjonalnych programów CAD. Na każdym etapie projektu, również w fazie wykonawczej bardzo istotny jest kontakt z klientem. Tak naprawdę to on decyduje o pełni zadowolenia i sukcesie aranżacji wnętrz. Konsultacje na bieżąco i ewentualne wprowadzanie poprawek w umówionym zakresie da możliwość uniknięcia nieporozumień po zakończeniu remontu.

Dodaj komentarz