Remont łazienki – co musisz wiedzieć zanim go zaczniesz

Remont łazienki – co musisz wiedzieć zanim go zaczniesz

Remont łazienki jest jednym z najbardziej wymagających w całym mieszkaniu. Często odkładamy go miesiącami, aż w końcu dochodzimy do wniosku, że już najwyższa pora, aby go zrobić. Zanim jednak zaczniesz kuć kafelki i wybierać nową umywalkę i prysznic musisz wiedzieć jeszcze o kilku ważnych rzeczach.

Stawiaj na ponadczasowe materiały i wzory

Łazienkę remontujemy raz na kilka a czasem nawet kilkanaście lat. Oznacza to, że moda w aranżacji wnętrz zdąży się zmienić jeszcze przynajmniej kilkadziesiąt razy i lepiej nie ryzykować z hitami sezonów, które akurat są w modzie, gdy robisz remont. Za jakiś czas może okazać się, że płytki w głębokim odcieniu fuksji wcale nie wyglądają tak dobrze, a co gorsza są symbolem tandety. Jeśli chcesz tego uniknąć i nie martwić się, że przez nietrafiony wybór będziesz znów musiał remontować łazienkę, szybciej niż byś tego chciał, to lepiej postaw na klasykę. Postaw na neutralne i stonowane kolory płytek i podłogi, które pasują do ścian. Nie ma co szaleć z fantazyjnymi wzorami na płytkach i ekstrawagancką podłogą. Pomieszczenie zawsze możesz ożywić za pomocą dodatków, które w każdej chwili możesz zmienić na inne, gdy zmieni się Twój gust lub moda.

Kosztowne przenoszenie ciągów kanalizacyjnych

Jeśli chcesz zupełnie zmienić układ elementów sanitarnych w swojej łazience, to masz taką możliwość. Czasem taka rotacja potrafi sprawić, że łazienka staje się większa i bardziej funkcjonalna. Niestety integracja w układ hydrauliczny nie należy do najtańszych i jest dość kłopotliwa. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, to pamiętaj, że remont będzie trwał dłużej i osiągnie większą skalę. Z pozoru proste przestawienie toalety i wanny wiąże się z wieloetapową pracą, która może trwać nawet kilka długich dni.

Wentylacja pomieszczenia

Jeśli w Twojej starej łazience pojawiał się grzyb i pleśń, to znaczy, że mogły wystąpić jakieś nieprawidłowości w wentylacji. Remont do doskonała okazja, aby się tym zająć i naprawić ten problem. Wentylatory łazienkowe https://mat-dom.pl/ powinny rozwiązać problem i sprawić, że w łazience w końcu będzie odbywać się odpowiednia cyrkulacja powietrza. Nie można tego bagatelizować. Zbyt duża wilgotność w łazience i ciągłe skraplanie się wody na płytkach może spowodować powstawanie grzybów i zniszczenie łazienki. Remont łazienki jest kosztowną inwestycją i warto zadbać o to, aby nie trzeba było go powtarzać zbyt szybko z powodu problemów z wentylacją.

Przed remontem warto też zapoznać się z ofertą https://mat-dom.pl/ i dobrać pasujące do pomieszczenia grzejniki drabinkowe.

Dodaj komentarz