Przygotowania do zimy – jak udekorować dom na zimę

Przygotowania do zimy – jak udekorować dom na zimę

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami i przyszedł czas na małą metamorfozę wnętrz. Zmiana pory roku często motywuje nas do zmian nie tylko w życiu prywatnym, ale także we wnętrzach, w których przebywamy na co dzień. Zimą, gdy dni są krótsze, jest chłodno i brakuje nam kolorów, warto zadbać o wystrój mieszkania i zmienić dekoracje z jesiennych na te, które bardziej pasują do zimowego okresu. Zobacz jak szybko i tanio udekorować dom na zimę i jakie rzeczy możesz do tego wykorzystać.

Zimowe dekoracje – lampiony i świece

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym o wiele częściej i chętniej używamy świeczek. Nadają one przytulnego klimatu i ocieplają całe pomieszczenie swoim blaskiem i zapachem. Warto kupić świeczki o zapachach, które nierozłącznie kojarzą się ze świętami i zimowymi miesiącami np. pierniczki, cynamon, cytrusy i bawełna. Zapachowe świeczki umieszczone w latarenkach będą doskonałą ozdobą parapetu i stolików i w momencie, gdy za oknem pogoda będzie nieciekawa, to nieco nas rozweselą.

Naturalne dekoracje

Matka natura zadbała o nas również zimą i ma nam do zaoferowania wiele roślin, które możemy wykorzystać podczas robienia zimowych ozdób. Skorzystaj z gałązek choinki, plastrów pomarańczy, lasek cynamonu, szyszek oraz jarzębiny i stwórz piękne, naturalne dekoracje, które będą ozdabiać Twój dom podczas całej zimy. Większość z tych rzeczy możesz mieć całkowicie za darmo i stworzyć z nich np. stroik na drzwi lub wianek na stół. Wystarczy trochę kreatywności i wolnego czasu, którego podczas zimy akurat nikomu wieczorami nie brakuje.

Grzałki elektryczne

Podczas okresów przejściowych temperatura w mieszkaniach może znacznie spadać i być nieprzyjemna. Jeśli mieszkasz w bloku, to z pewnością wiesz, jakie jest to uciążliwe, gdy instalacja centralnego ogrzewania jeszcze nie działa, a Tobie jest już chłodno. Rozwiązaniem będą grzałki elektryczne, które działają niezależnie od pracującej lub nie instalacji CO i zapewniają odpowiedni komfort cieplny podczas chłodnych, jesiennych i zimowych dni. Grzałki elektryczne mogą występować w wielu rodzajach i wcale nie muszą szpecić wnętrza – wręcz przeciwnie, te odpowiednio dobrane dopasowują się do niego i są wręcz niezauważalne. Jest to rzecz, która może przydać się zimą i warto w nią zainwestować.

Poduszki i koce

Kolorowe poduszki i wzorzyste koce to coś, czego nie może zabraknąć w domu podczas zimy. Są nie tylko praktyczne, bo można się pod nimi schować, ale także ozdabiają wnętrze i nadają mu przytulnego charakteru. Możesz postawić na typowo zimowe wzory takie jak np. śnieżynki.

Dodaj komentarz