Wystrój wnętrza – jak wybrać idealny obraz? Poradnik

Wystrój wnętrza – jak wybrać idealny obraz? Poradnik

Dodatki we wnętrzach takie jak np. obrazy i plakaty to element, który może odmienić wygląd całego pomieszczenia. Bardzo często podczas urządzania mieszkania bagatelizujemy ściany oraz ich aranżacje. Jest to oczywiście błąd, ponieważ puste ściany są nudne, a w bardzo prosty sposób można je ożywić właśnie za pomocą odpowiednich obrazów. Zanim jednak wybierzesz obraz do salonu, sypialni czy też kuchni powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Zobacz jak wybrać idealny obraz do wnętrza w paru prostych krokach.

Miejsce na obraz

Pierwszą kwestią, o której musisz pomyśleć, jest miejsce, w którym powiesisz obraz. W zależności od pomieszczenia te miejsca mogą się różnić np. w salonie, obraz dobrze jest powiesić nad kanapą, a z kolei w kuchni nad stołem jadalnianym. Obrazy możesz też wieszać nad komodą i łóżkiem sypialnianym. Powieszenie obrazu w przypadkowym miejscu nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może on dziwnie wyglądać, a nawet psuć całą aranżację. Warto też wiedzieć, że nie warto, jest wieszać obrazów we wszystkich wskazanych miejscach, bo może ich się zrobić za dużo. Wybierz jedno miejsce, w którym powiesisz dzieło, aby uniknąć chaosu.

Rozmiar obrazu

Kolejną kwestią jest odpowiedni dobór rozmiaru obrazu do miejsca, w którym ma się on znaleźć. Oczywiście rozmiar jest uzależniony od dostępnej powierzchni, dlatego przed zakupem dekoracji zmierz ścianę. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki obraz sprawdzi się na niej najlepiej. Unikaj zbyt małych obrazów na dużych ścianach i odwrotnie – obrazów, które zajmują wręcz całą wolną przestrzeń. Możesz łączyć ze sobą obrazy w różnych rozmiarach i tworzyć oryginalne kompozycje. Jest to propozycja dla osób, które mają do zapełnienia dużą ścianę np. w salonie nad kanapą. Oczywiście obrazy powinny mniej więcej pasować do siebie stylem i tematyką.

Motyw

Bardzo ważne jest to, aby dopasować obraz do aranżacji miejsca, w którym ma się on znaleźć. Przedstawiona na nim grafika powinna pasować kolorystycznie i tematycznie do stylu salonu, sypialni czy też innego pomieszczenia. W sklepie Obrazowo znajdziesz mnóstwo obrazów w różnym stylu. Bez problemu znajdziesz dzieło, które będzie idealnie pasować do aranżacji wnętrz w Twoim domu. Możesz postawić na obrazy w czarno białym kolorze przedstawiające wielkie miasta. Takie rozwiązanie jest idealne do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Z kolei, jeśli Twój dom jest urządzony w stylu shabby chic, to najlepiej sprawdzą się obrazy przedstawiające kwiatowe kompozycje w pastelowych kolorach. Ważne jest jedynie to, aby obrazy swoim stylem pasowały do mebli oraz innych dodatków.

1 Comment

  1. Świetne porady. Uwielbiam realistyczne fotoobrazy!. Moim hobby jest fotografia i moje mieszkanie wypełniają liczne obrazy z moich własnych zdjęć 🙂 uważam, że to świetny sposób na aranżacje i pobudzanie wyobraźni na co dzień.

Dodaj komentarz