Odchudzanie bez głodzenia się – czy jest możliwe?

Odchudzanie bez głodzenia się – czy jest możliwe?

Niektórzy uważają, że odchudzanie bez głodzenia się jest niemożliwe. Dietę utożsamiają z ograniczaniem ilości i zawartości posiłków do minimum, a także ciągłym odczuwaniem głodu. Z tego powodu nawet nie podejmują się odchudzania, mimo że chętnie zrzuciliby kilka czy kilkanaście nadprogramowych kilogramów. Jak jest w rzeczywistości? Czy odchudzanie bez głodzenia się jest możliwe?

Dieta nie musi równać się głodowi

Skuteczna dieta polega przede wszystkim na redukcji kalorii, dzięki czemu spalana jest tkanka tłuszczowa. Jednocześnie to, że nie będziemy się codziennie zajadać fast-foodami i innymi bardzo kalorycznymi, tłustymi posiłkami nie oznacza, że musimy ciągle być głodni.

Diety tworzone są w taki sposób, aby zapewnić uczucie sytości i dostarczyć wszystkich niezbędnych składników (witamin, minerałów), a jednocześnie ograniczyć kaloryczność posiłków. Wbrew przekonaniu, że w ramach diety trzeba jeść mniej, wiele diet składa się nawet nie z trzech posiłków, a aż pięciu – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji.

Co więcej, dietę należy dopasować do swojej wagi, wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy. Pracownik fizyczny, który spala kalorie przez cały dzień pracy (na przykład na budowie), potrzebuje codziennie więcej kalorii niż pracownik biurowy, który przez 8 godzin nie wstaje z fotela. Nawet podczas odchudzania się będzie on potrzebował diety o kaloryczności nie 2000, a na przykład 2500 czy 3000, aby nie zasłabnąć w pracy i mieć siłę na normalne funkcjonowanie.

Warto wspomnieć, że istnieją skuteczne tabletki na odchudzanie, które mogą pomóc w zapewnieniu uczucia sytości i obniżeniu apetytu. To dobre rozwiązanie dla osób, które mimo dobrze ułożonej diety, która powinna wystarczyć, aby nie być głodnym, podjadają między posiłkami i mają problem ze ścisłym jej przestrzeganiem.

Dieta to nie jedyny sposób na odchudzanie

Nie każdy jest fanem diety, niekoniecznie ze względu na związane z nią uczucie głodu (które, jak już zostało omówione, nie jest wcale jej stałym elementem), ale też z innych względów. Warto więc pamiętać, że dieta nie jest jedynym sposobem na odchudzanie i, jeśli wykorzystamy także inne metody, możemy osiągnąć efekty znacznie szybciej.

Warte uwagi są wspomniane wcześniej tabletki na odchudzanie, które poza redukcją apetytu między innymi również przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Dla własnego bezpieczeństwa należy zażywać tylko suplementy na odchudzanie polecane przez ekspertów. Można je znaleźć na portalu https://dietetyk.edu.pl. To, które leki na odchudzanie będą dla nas najlepsze, zależy między innymi od tego, czy planujemy uzupełniać odchudzanie wysiłkiem fizycznym.

Dodaj komentarz