Dlaczego warto wybrać nakładkę na materac?

Dlaczego warto wybrać nakładkę na materac?

Nakładka na materac, która czasem nazywana jest również topperem lub materacem nawierzchniowym to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dokonać pewnej modyfikacji w swojej sypialni i polepszyć komfort spania na posiadanym już materacu. Czy jest to faktycznie potrzebny, lub niezbędny element w sypialni? Do czego służy właściwie nakładka na materac, co to jest i w dlaczego warto ją zastosować?

W większości sytuacji dbamy o to, aby nasza sypialnia była dla nas jak najbardziej komfortowym i relaksującym pomieszczeniem. Nic dziwnego, ponieważ jest to miejsce, w którym spędzamy wieczory i noce i w którym odpoczywamy i nabieramy energii na kolejny dzień. Dbamy więc o to, aby każdy element znajdujący się w pomieszczeniu kojarzył nam się z wypoczynkiem, relaksem, był miły i odprężający dla naszego ciała i umysłu. Począwszy od kolorów ścian, mebli, zasłonek, dekoracji  i oświetlenia, a skończywszy na tym co jest najbardziej istotne, czyli łóżku, materacu i pościeli. Duże, wygodne łóżko, na którym swobodnie się rozłożymy, to dla nas duży komfort i szansa na solidny odpoczynek.

Oczywistym jest, że samo łóżko nie wystarczy. Musi być także dopasowany, odpowiedni dla nas materac. Na rynku mamy wiele modeli materaców takich jak materace kokosowe, lateksowe czy kieszeniowe. Różnią się one budową i rodzajem wypełnienia. Gdy jednak materac okazuje się dla nas nie wygodny, zaczynamy szukać rozwiązania tej sytuacji. Przyczyn niewygodnego materaca może być kilka, np. taka, że materac po prostu jest już wysłużony i nie zachowuje już pierwotnego stopnia twardości, którego od niego oczekiwaliśmy w dniu zakupu. Może być tez sytuacja, że zwyczajnie materac po jakimś czasie okazał się dla nas zbyt twardy albo zbyt miękki i nie jesteśmy zadowoleni ze spania na nim, co może nawet objawiać się odczuciem obolałych mięśni lub pleców po nocy.

Jest jednak rozwiązanie tego problemu, dość skuteczne i łatwe do wdrożenia. Jest nim wspomniana wcześniej nakładka na materac, która możemy zamówić w sklepie takim jak https://materacnawymiar.pl/pl/c/Nakladki-na-materace/31 .

Co to jest nakładka na materac i do czego służy?

Nakładka na materac, to po prostu taki cienki materac z odpowiednim wypełnieniem zmiękczającym lub utwardzającym, który możemy dodatkowo położyć na już posiadany przez nas materac. Nakładki nazywane są też często topperami, bo nakłada się je na powierzchnię materaca.

Takie rozwiązanie pozwala nam dość skutecznie skorygować twardość powierzchni materaca i odpowiednio ją skorygować dla swoich potrzeb. Zatem w sytuacji, gdy nasz materac jest już zbyt miękki dla nas, zapadamy się leżąc, nie czujemy się komfortowo, mamy inne nieprzyjemne odczucia związane z leżeniem na zbyt miękkim materacu, z powodzeniem możemy zastosować nakładkę na materac utwardzającą. Warunkiem jednak jest to, aby nakładka była odpowiednio dobrana. Nie może być ona zbyt cienka, ponieważ zwyczajnie możemy wówczas nie odczuć oczekiwanej różnicy podczas leżenia.

Nakładki na materac utwardzające i zmiękczające.

W większości przypadków, jako utwardzająca nakładka sprawdzi się taka, która jako wypełnienie posiada matę kokosową. Kokos ma właściwości utwardzające i usztywniające, dlatego nakładki z takim wypełnieniem stosuje się aby utwardzić powierzchnię spania na zbyt miękkim materacu. Znowu w druga stronę, jeśli materac jest dla nas zbyt twardy i chcielibyśmy nieco zmiękczyć jego powierzchnię, warto zastosować nakładkę zmiękczającą. W tym celu zastosować możemy nakładkę  z pianką Visco-memory. Jest to rodzaj termo elastycznej pianki z pamięcią kształtu, która dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem wytwarzanego ciepła. W wielu przypadkach, nakładka na materac posiada także pokrowiec, niejednokrotnie pikowany, więc wyglądem przypomina normalny lecz cieńszy materac. Gdy nie posiadamy łóżka o standardowych wymiarach, lub zdecydujemy się na wykorzystanie nakładki na materac do niestandardowych celów takich jak np. wyłożenie siedziska sofy, kanapy lub powierzchni siedziska w meblu ogrodowym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić nakładkę na indywidualny wymiar.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz