Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic? 

Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic? 

Mogłoby się wydawać, że połączenie klasyki z nowoczesnością nie będzie dobrym duetem. Jednak styl modern classic pokazuje inaczej. Nowoczesne wnętrza z nutą klasyki to idealny wybór. To świetna propozycja dla osób, które z jednej strony cenią tradycję i elegancję, a z drugiej lubią nowoczesne rozwiązania. Czym charakteryzuje się styl modern classic? Zobacz, jak urządzić wnętrze w stylu modern classic. 

Styl modern classic – czym się wyróżnia? 

Aranżacje modern classic to połączenie dwóch pozornie nie pasujących do siebie koncepcji – nowoczesnej i klasycznej. Jest to jednak sztuka otaczania się elementami niczym z dworów i pałaców, jednocześnie wzbogacona o komfort i prostotę, które oferują nowoczesne mieszkania i dodatki. Wnętrze w stylu modern classic jest stonowane, ale równocześnie dekoracyjne i eleganckie. Wyróżnia się także funkcjonalnością i idealnym wyważeniem między dodatkami a minimalizmem. Styl modern classic daje przestrzeń na tradycyjne wzornictwo i współczesne rozwiązania.

Mieszkanie urządzone w stylu modern classic jest jednocześnie proste, ale eleganckie. Z jednej strony stylowe i luksusowe, a z drugiej urządzone bez przepychu. Kluczem do udanej stylizacji, a tym samym sukcesu, jest idealne wyważenie pomiędzy tymi dwoma znacznie różniącymi się od siebie stylami. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji uzyskamy stylowe wnętrze modern classic.

Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic?

Podstawą każdej aranżacji modern classic jest jasne i stonowane wnętrze. Białe, lub kremowe ściany to idealna baza do tworzenia dalszej aranżacji. Popularnym elementem są ozdobne gzymsy na ścianie lub pod sufitem, również pomalowane na biało. Co ważne, żeby urządzić mieszkanie w stylu modern classic nie wystarczy tylko postawić kilku starych mebli. To o wiele bardziej kompleksowe zadanie. 

Do jasnej i neutralnej bazy dobieramy mocne, wyraziste i antyczne akcenty. Elementami klasycznymi może być kredens z ciemnego drewna, lub komoda wyróżniająca się barokowymi liniami. Idealnym dodatkiem są także gobelinowe poduszki i welurowe zasłony. Pamiętaj jednak w takim przypadku kanapa powinna być prosta i minimalistyczna, nie warto także dobierać wzorzystego dywanu. Podobnie w przypadku stołu. Do szklanego możemy dobrać masywne i zdobione krzesła. Natomiast do klasycznego, drewnianego stołu dobierzmy lekkie, ale pasujące stylem siedziska. Kluczem do urządzenia wnętrza w stylu modern classic jest równowaga między tym co antyczne, a tym co nowoczesne. 

Dodaj komentarz