Potrzebujesz większej prywatności w bloku? Przegrody balkonowe mogą rozwiązać problem!

Potrzebujesz większej prywatności w bloku? Przegrody balkonowe mogą rozwiązać problem!

Balkon w bloku to często jedyne miejsce, w którym mieszkańcy osiedla mają szansę na chwilę relaksu na świeżym powietrzu. Kilka zewnętrznych metrów kwadratowych może stać się ulubionym miejscem i namiastką przydomowego ogrodu.

Często jednak zbyt ruchliwa ulica, czy dzieci na okolicznym placu zabaw uniemożliwiają zaczerpnięcia chwili ciszy, która wpływa na skuteczny odpoczynek. Jeśli więc marzy Ci się balkon, który zapewni kojącą ciszę, a przy tym ochroni przed deszczem, czy silnym wiatrem, to warto rozważyć montaż przegrody balkonowej.

Czym jest przegroda balkonowa?

Przegrody balkonowe to coraz chętniej wybierana dodatkowa zabudowa balkonu w bloku. Rozwiązanie pozwala odgrodzić poszczególne przestrzenie balkonowe od innych mieszkań, znajdujących się na wspólnej płycie blokowej i tym samym zyskać więcej prywatności. Z tego powodu są to coraz chętniej wybierane rozwiązania, które dostrzec można zwłaszcza w nowoczesnej architekturze bloków.

W mieszkaniu w nieco starszym budynku nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dobudować przegrodę. Co więcej, przegroda nie naruszy estetyki całości konstrukcji budynku. Przeszklony balkon lub taras współpracuje ze wszystkimi rodzajami budynków – nawet kamienic mających po kilkadziesiąt lat. Wystarczą do tego Twoje chęci oraz pozwolenie wspólnoty na stworzenie prywatnej przestrzeni chroniącej przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, oraz hałasem. W przypadku obiektów zabytkowych mogą być także wymagane inne formalności. W pierwszej kolejności upewnij się zatem, że nic nie stoi na przeszkodzie w dobudowaniu przegrody balkonowej od strony formalnej.

Przegrody balkonowe – zalety

Przeszklony balkon, czy taras, uzyskany dzięki przegrodzie balkonowej to idealny sposób na wyciszenie zewnętrznej części mieszkania. Rozwiązanie pozwoli także cieszyć się możliwością całorocznego spędzania czasu na balkonie – bez względu na pogodę za oknem.

Wysoka jakość wykonania szyb oraz ich grubość i rodzaj szkła, z którego zostały wykonane, pozwala bezpieczne przebywać na balkonie nawet przy silnym wietrze, czy mocnej burzy. Przegroda balkonowa chroni także przed silnym mrozem, możesz zatem cieszyć się chwilą relaksu na balkonie nawet w środku zimy. Szkło ochroni także przed wysokimi temperaturami. Dzięki temu do Twojego mieszkania wpadnie znacznie mniej gorącego powietrza i podnoszących temperaturę promieni słonecznych. Grubość szyby zapewnia przy tym bezpieczeństwo przed ewentualnym rozbiciem – silne uderzenie piłki, czy innych przedmiotów nie sprawi,  że przegroda pęknie. Jest to zasługą użycia wysokiej jakości szkła hartowanego.

Przegrody balkonowe są przy tym łatwe w utrzymaniu czystości – możesz je otwierać i przesuwać ich fragmenty. Dzięki temu w razie konieczności bez problemu wyczyścisz szybę, aby cieszyć się jej nieskazitelnością.

Podsumowując: przegrody balkonowe to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie ciszę, bezpieczeństwo oraz spokój. Wielbiciele spożywania śniadań na zewnątrz o każdej porze roku, także powinni być zadowoleni z dobudowania oszklenia balkonu.

Dodaj komentarz