Jakie płytki elewacyjne wybrać?

Jakie płytki elewacyjne wybrać?

Elewacja jest zewnętrzną ścianą powierzchni budynku. Zalicza się do niej zarówno elewacje frontowe, boczne jak elewacje tylne. Funkcja elewacji jest przede wszystkim zabezpieczenie budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także wszystkim i niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Chroni ona zatem ściany przed wilgotnym powietrzem, lecz również mrozem czy też silnym promieniowaniem słonecznym. Jednak poza wysoką użytecznością elewacja pozwala także na zwiększenie estetyki całego budynku.

Główne zadanie elewacji

To właśnie elewacje przyciąga wzrok obserwatorów, a także pozwala wyróżnić się na tle innych budynków. Dobrej jakości płytki elewacyjne Cerrad będą dobrym wyborem podczas wykonywania trwałej elewacji. Cerrad płytki elewacyjne pozwolą na uzyskanie doskonałej izolacji termicznej, a także akustycznej. Dodatkowo zabezpieczają ściany przed pleśnią, wilgotnością oraz grzybami. Tym samym stosując dobrej jakości płytki elewacyjne można stworzyć właściwy mikroklimat w swoim domu. Ponadto ściany mogą oddychać, co jest bardzo ważne dla zachowania ich odpowiedniej wilgotności. Co więcej stosując dobrej jakości płytki elewacyjne można cieszyć się nie tylko wysoką funkcjonalnością budynku, lecz również jego wysokimi walorami estetycznymi oraz dekoracyjnymi.

Płytki elewacyjne – podstawowe informacje i parametry

Cerrad płytki elewacyjne cechują się przede wszystkim doskonałą jakością oraz trwałością wykonania. Tym samym mogą być one stosowane w przypadku elewacji zewnętrznej budynku. Ceramiczna elewacja wykonana za pomocą płytek jest znacznie bardziej trwała aniżeli stosowany niegdyś tynk natryskowy. Ponadto nie wymaga ona prac renowacyjnych jak w przypadku tradycyjnych tynków natryskowych.

Rodzaje płytek elewacyjnych

Wśród rodzajów płytek elewacyjnych wyróżnić należy:

  • Klinkier który jest naturalnym materiałem. Wypala się go w temperaturze sięgającej aż 1300 stopni Celsjusza. Dzięki temu jest on bardzo trwały oraz odporny na uszkodzenia. Co więcej charakteryzuje się niezwykle wysoką żywotnością, a także prostotą w utrzymaniu czystości. Dzięki temu Jestem niezwykle popularny materiał elewacyjny. Otrzymuje się z niego nie tylko płytki elewacyjne lecz także stopnice, obudowy kominków, a także płytki służące do wykonywania ogrodzeń.
  • Płytki ceramiczne, czyli inaczej płytki gresowe są aktualnie jednym z najbardziej popularnych trendów architektonicznych. Ich popularność znaki wzrosła wraz z rozwojem druku cyfrowego realizowanego na płytkach podłogowych. Dzięki temu płytki te zyskały niepowtarzalne grafiki, które mogą imitować kamień, beton, z drewna, a także wszelkie inne materiały. Tym samym płytki ceramicznej Idealnie pasują zarówno do wnętrza domu jak i mogą być zastosowane w przypadku elewacji. Są niezwykle odporny zarówno na mróz, ścieranie a także inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo dużą zaletą płytek elewacyjnych jest to, że charakteryzują się niską nasiąkliwości. Co więcej na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane gatunki płytek elewacyjnych, zarówno pod względem charakterystyki technicznej jak i pod względem estetycznym.
  • Płytki wykonane z elastycznych żywic, czyli żywic syntetycznych które dodatkowo wzmocnione są włóknem szklanym. Są bardzo trwałe na uszkodzenia, a jednocześnie elastyczny. To sprawia, że można układać je także na wypukłych lub wklęsłych elementach. Sprawdzają się doskonale w przypadku, kiedy na powierzchni elewacji znajdują się łuki lub niższe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Cerrad płytki elewacyjne są hitem ostatnich lat. Charakteryzują się one niezwykłym bogactwem druku cyfrowego, dzięki któremu możliwa jest reprodukcja różnych gatunków drewna, a także innych faktur. Podczas zakupu płytek elewacyjnych należy zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim płytki te muszą być bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, które panują w naszym klimacie. Są to zarówno bardzo niskie temperatury, duża wilgotność powietrza jaki silne promieniowanie słoneczne. Co więcej płytki elewacyjne muszą być mrozoodporne, przez co warto zwracać uwagę także na ten parametr techniczny. Dodatkowo powinny być także łatwe w czyszczeniu, aby dzięki temu nie pojawiał się na nich nalot oraz inne zanieczyszczenia, między innymi atmosferyczne. Jest to istotne w szczególności w przypadku budynków, które znajdują się w pobliżu licznie uczęszczanych dróg. Wówczas na elewacji pojawia się osad z dymu silnikowego, w który obniża jej atrakcyjność.

Dodaj komentarz