Shutters – okiennice wewnętrzne dla Ciebie

Shutters – okiennice wewnętrzne dla Ciebie

Shuttersy

Klasyczne połączenie firanek i zasłon odchodzi do lamusa. Ich miejsce powoli zajmują shuttersy, czyli wewnętrzne okiennice. Cenią je zwłaszcza osoby, które szukają prostoty, elegancji i funkcjonalności. To wszystko zyskasz dzięki okiennicom.

Shuttersy są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Poza tym masz możliwość wyboru materiału z jakiego są wykonane. Najczęściej jest to drewno lub PCV. Dzięki różnorodności okiennic masz pewność, że dobierzesz model pasujący do twojego wnętrza. Shuttersy mogą być również wykorzystane jako osłona szafy wnękowej. Wybierając taki sam model jak na oknach zyskasz wrażenie jednolitości i elegancji. Mogą być one także dopasowane do każdego kształtu i wielkości. Niezależnie czy potrzebujesz okiennic dużych, małych, kwadratowych czy okrągłych znajdziesz coś dla siebie.

Zalety okiennic wewnętrzych

Okiennice wewnętrzne ze względu na budowę są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy użyć wilgotnej ściereczki do przecierania ich powierzchni. Jest to dużo wygodniejsze niż w przypadku zasłon i firan, które wymagają prania. Ich funkcjonalność polega również na efektownym zatrzymywaniu światła z zewnątrz. Wystarczy, że ustawisz lamele w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu dostosujesz intensywność promieni słonecznych docierających do wnętrza domu. W upalne dni uchronisz się od nich, a jednocześnie będziesz cieszyć cię miłym przewiewem. Ponadto pomogą ci one odizolować się od zgiełku ulicy. Tłumią one bowiem hałasy docierające z zewnątrz.

Shuttersy świetnie sprawdzają się nawet w niewielkich wnętrzach. Różne systemy otwierania okiennic pozwalają na zamontowanie ich w każdym oknie. Jeżeli nie posiadasz wystarczająco dużo miejsca, aby rozkładać okiennice w standardowy sposób możesz zainstalować je na szynie. Dzięki temu panel okiennicy zsuwa się na bok i nie wymaga większej przestrzeni. Wybierając shuttersy do swojego domu możesz nawet zdecydować o rodzaju zawiasów jakie posiadają. Mogą być one widoczne lub ukryte. Pierwsze, widoczne zawiasy mogą być dodatkową ozdobą okiennic. Zwłaszcza w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Natomiast ukryte zawiasy nadają prostoty, która jest niezwykle istotna we wnętrzach nowoczesnych. Jedne i drugie są zabezpieczone antykorozyjnymi środkami. Dzięki temu masz pewność, że posłużą ci przez długie lata.

Inwestując w wewnętrzne okiennice inwestujesz jednocześnie we własną wygodę. Przyjemny chłód latem i stała temperatura pomieszczeń zimą jest pożądana przez wiele osób. Dzięki shuttersom możesz mieć ten komfort na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz