Rolety Velux – nadadzą klimat i zapewnią komfort twoich wnętrz

Rolety Velux – nadadzą klimat i zapewnią komfort twoich wnętrz

Praktyczne akcesoria dekoracyjne

Optymalny klimat na poddaszu to nie tylko temperatura lub odpowiednia ilość światła. Podczas wykańczania wnętrza warto wybrać takie akcesoria dekoracyjne, które będą także praktyczne. Propozycją firmy Velux są rolety na okna dachowe, które zdobią wnętrze i mogą znacząco podnieść komfort snu w sypialni na poddaszu.

Rolety pasujące do wnętrza

Do wyboru mamy różne rodzaje rolet: plisowane, z półprzepuszczalnej tkaniny lub zaciemniające. Dla osób poszukujących luksusowych oraz eleganckich efektów świetne będą rolety rzymskie FHB – są dekoracyjne, a ich innowacyjna konstrukcja pozwala na szybką wymianę tkaniny. Z kolei energooszczędna roleta zaciemniające FHC łączy efekt niemal całkowitego zaciemnienia z poprawą izolacyjności. Tkanina o strukturze plastra miodu, z wewnętrzną aluminiową powłoką ma doskonałe właściwości izolujące – poprawia izolacyjność nawet o 27%, a latem będzie chronić przed upalnym słońcem. Całkowite zaciemnienie wpływa na poprawę komfortu snu lub odpoczynku.

Dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań odpowiednie będą rolety zaciemniające, które są dostępne również w wersji dla najmłodszych i młodzieży. Pokój dzieci można z łatwością zamienić w magiczną krainę rodem z Disneya, dzięki wielu wzorom. Rolety posiadają certyfikat Oeko-Tex, co świadczy o tym, że są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników.

Rolety Velux – nadadzą klimat i zapewnią komfort twoich wnętrz

Rolety Velux charakteryzują się brakiem górnej kasety oraz wyjątkowo wąskimi prowadnicami. W roletach plisowanych można poruszać zarówno górną jak i dolną listwą. Dzięki unikalnemu mechanizmowi Pick&Click rolety można łatwo, szybko – i co najważniejsze – samodzielnie zamontować.

Aby osłony były w pełni skuteczne, trzeba z nich aktywnie korzystać. Latem rano zasłaniać okno w sypialni, aby nie dopuścić do jej przegrzania. Popołudniem można podnieść rolety aby nacieszyć się ostatnimi promieniami słońca. Zimą trzeba postępować odwrotnie – na dzień podnosić rolety, aby wpuścić jak najwięcej słońca i oczywiście ogrzać wnętrze.

Osoby, które cenią wygodę i nie chciałyby zaprzątać sobie głowy ciągłym podnoszeniem i opuszczaniem rolet, mogą wybrać rolety zasilane elektrycznie lub energią słoneczną. Największy komfort zapewnia system Velux Active with Netatmo, który bazując na aktualnej pogodzie oraz danych z czujników powietrza i temperatury, samodzielnie zarządza roletami i oknami Velux. Posiadacze urządzeń Apple mogą operować oknami i roletami głosowo. System może też sam otwierać okna i opuszczać rolety, gdy wyczuje, że jest duszno lub za gorąco.

Dodaj komentarz