Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród

Wielu ludzi chce być modnymi i na topie. Nie tylko wyrażają to ubiorem czy wyposażeniem wnętrz swojego domu. Nowoczesność ujawnia się również w ogrodach.

Nowoczesny ogród charakteryzuje się bardzo konkretnymi elementami. Przede wszystkim musi on posiadać nowoczesną architekturę. Powinien też komponować się z otoczeniem.

Kolory w ogrodzie mają znacznie

Kompozycja i kolorystyka są również niezwykle istotne. Nowoczesny ogród charakteryzuje się dużą geometryzacją zarówno planu, jak i roślin. Ścieżki biegną po liniach prostych lub regularnych łukach. Wszelkie place są kwadratowe lub okrągłe. Plan powinien być prosty, geometryczny, o jasno określonych funkcjach wnętrz ogrodowych. Kolorystyka powinna być stonowana, choć dopuszcza się barwne akcenty. Zwykle jest to wtedy jeden, intensywny kolor dobrany kontrastowo do otoczenia. Bazą kompozycji jest głównie zieleń roślin w różnych odcieniach. Poza tym dominują szarości, odcienie żółtawego, grafit i biel.

Minimalizm

Nowoczesny ogród jest piękny w swojej prostocie. Króluje w nim beton, stal, korten, akryl i szkło. Stosowane są też naturalne materiały, jak np. kamień. Są one w odbiorze raczej chłodne. W przypadku drewna jest ono stosowane oszczędnie. Jeśli jest już użyte, to w bardzo prostych, geometrycznych formach. Często wykorzystuje się też kruszywa, jak np. żwir czy piach. Meble ogrodowe zwykle są wykonane z tworzyw sztucznych, np. technorattanu, albo z wyżej wymienionych materiałów. Ważne aby miały prostą, nowoczesną formę. Dotyczy to również pozostałych elementów małej architektury. Nowoczesny ogród musi być spójny i wszystko powinno do siebie pasować.

Nowoczesny ogród

Możemy pokusić się o samodzielne stworzenie projektu ogrodu. Jednak jeżeli nie mamy doświadczenia, lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Projekt to jedno, a wykonanie go to drugie. Warto zainwestować w firmę, która zajmuje się projektowaniem ogrodów i realizacją projektu. Może to oczywiście wiązać się ze sporymi kosztami. Jeśli nie posiadamy odpowiednich środków finansowych możemy wziąć pożyczkę lub kredyt. Co prawda wiąże się to z późniejszą spłatą, ale dzięki temu nasz wymarzony ogród możemy mieć w ciągu tygodnia. Nie oszukujmy się – samodzielnie nie wykonamy takiego ogrodu w tydzień. Ponadto profesjonaliści dobiorą rośliny do warunków panujących w ogrodzie. Dla laika nie jest to wcale takie proste. Wilgotność i rodzaj gleby, nasłonecznienie, osłonięcie od wiatru. To wszystko ma duże znaczenie, aby cieszyć się przez lata pięknym ogrodem. Wynajmując profesjonalistów mamy pewność, że zatroszczą się oni o każdy szczegół.

Dodaj komentarz