Jak podzielić pokój na dwie strefy?

Jak podzielić pokój na dwie strefy?

Jak podzielić pokój na dwie strefy?

Posiadasz małe mieszkanie i zastanawiasz się jak wygospodarować z niego jak najwięcej pomieszczeń? A może Twoje dzieci posiadają wspólny pokój i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby podzielić go na pół? Zobacz, jakie rozwiązania możesz wybrać i sprawdź, które z nich będzie dla Ciebie najlepsze!

Czy remont jest konieczny?

Wizja zmian w Twoim mieszkaniu przeraża Cię, gdyż masz przed oczami remont? Wydaje Ci się, że nie ma innej opcji niż postawienie ściany z płyty gipsowej rozdzielającej dwie strefy, np. jadalną od wypoczynkowej? Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą Ci tego uniknąć. Jednym z nich jest rozdzielenie dwóch stref poprzez postawienie regału, który dodatkowo posłuży jako miejsce do przechowywania. Doskonałym rozwiązaniem będzie mebel otwarty z obydwóch stron, dzięki czemu zapewni Ci komfort podczas codziennych czynności. Jeśli zależy Ci na całkowitym zasłonięciu jednej ze stref, możesz wybrać dużą szafę. 

Ciekawym rozwiązaniem, które nie zaciemni pokoju, jest zbudowanie ozdobnej ścianki ze szklanych luksferów, które doskonale doświetlą oby dwie strefy pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na wpasowaniu się w panujące trendy wnętrzarskie, z powodzeniem możesz zastosować stylowe lamele drewniane. Jest to doskonały sposób na oddzielenie części jadalnej od części wypoczynkowej pomieszczenia, który z pewnością nada mu niepowtarzalnego charakteru.

Zasłona lub rozsuwane drzwi

Wiele osób posiadających niewielkie mieszkania lub kawalerki zastanawia się jak wydzielić dodatkowe biuro, lub część sypialną. Najczęściej woleliby uniknąć remontów, po których mieszkanie wymaga gruntownego sprzątania. Bardzo dobrym pomysłem na podzielenie pokoju na dwie strefy jest zamontowanie do sufitu specjalnej szyny, na której powiesisz ozdobną zasłonę. Ten typ rozwiązania jest bardzo wygodny, ponieważ w każdej chwili możesz zsunąć zasłonę, dzięki czemu z powrotem uzyskasz przestronne pomieszczenie. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zamontowanie drzwi przesuwnych, które np. mogą być drewniane — częściowo lub w całości przeszklone. Konkretny typ rozwiązania jest ściśle zależny od wielkości Twojego pomieszczenia oraz efektu, jaki chcesz otrzymać.

Strefy z wygłuszeniem — jak je uzyskać?

Jeśli szukasz rozwiązania na podzielenie pokoju, tak by osoby przebywające w poszczególnych częściach nie przeszkadzały sobie wzajemnie, rozważ zastosowanie szklanych ścian akustycznych, które zapewnią swobodną pracę lub relaks każdej z nich. Bardzo często dostępne są one w wariancie przezroczystym dzięki czemu, w obydwóch częściach pomieszczenia będzie wystarczająco jasno, jeśli zależy Ci na zachowaniu prywatności, możesz wybrać szybę w wariancie matowym.

 

Dodaj komentarz