Jakie produkowane łóżka z szufladami są dziś modne?

Jakie produkowane łóżka z szufladami są dziś modne?

Pełna szafa lub komoda w sypialni jest problemem wielu osób, które w takiej sytuacji zastanawiają się jak zorganizować większą przestrzeń do przechowywania. Łóżko z szufladami w takich przypadkach stanie się gwarancją funkcjonalności wnętrza. Producent wyposaża meble w wygodne skrytki, które pomieszczą przydatne przedmioty. Dzięki temu pomieszczenie tworzy wygodę, utrzymuje czystość, porządek.

Jakie są produkowane łóżka z szufladami?

W przypadku posiadania niedostatecznej przestrzeni w sypialni, najlepszym rozwiązaniem jest zakup łóżka z szufladami. Wykorzystując różne mechanizmy otwierania, producenci tworzą praktyczne meble dla wygodnej organizacji życia. Pomysły te są realizowane na różne sposoby. Szuflady mogą być umieszczone wokół obwodu łóżka, zajmując tylko niewielką część. W różnych modelach taki system przechowywania różni się wysokością, skalą. Rozmiar łóżka nie wpływa na obecność szuflad.

Podstawowy podział łóżek dotyczy mechanizmów otwierania szuflad:

 • Systemy przesuwne
 • Systemy wysuwane
 • Systemy na zawiasach
 • Systemy do podnoszenia.

Na czym to polega:

 • Przesuwne. System przechowywania oparty na pracy prowadnic poruszających się za pomocą rolek.
 • Wysuwane. Oddzielne szuflady, zamontowane na kółkach. Dopuszcza się ich całkowite usunięcie, zamianę, użycie na zewnątrz konstrukcji. Główną zaletą tej opcji jest mobilność.
 • Zawiasy. Łóżko z szufladami na zawiasach, posiadają identyczną zasadę działania jak standardowa szafa.
 • Podnoszone. Łóżka wyposażone w szuflady z mechanizmem podnoszącym są najbardziej różne spośród wyżej wymienionych konstrukcji. Górna część łóżka z miejscem do spania dzięki specjalnemu systemowi rozkłada się, uwalniając dostęp do dużej przestrzeni.

Wykorzystując różne mechanizmy otwierania, producenci łóżek z szufladami tworzą praktyczne meble do wygodnej organizacji życia.

Dlaczego warto wybrać łóżko z szufladami?

Łóżka z szufladami mają wiele zalet, a głównymi są:

 • Oszczędność miejsca
 • Zwiększona ergonomia
 • Użyteczność
 • Możliwość urozmaicenia wnętrza.

Producenci mebli oferują wiele opcji różniących się między sobą szerokością, wysokością, materiałem i wyglądem. Nie jest trudno wybrać model, który odpowiada rozmiarowi pomieszczenia, odpowiedni jest dla pełnego zestawu wyposażenia.

Czym się kierować wybierając łóżko z szufladami?

Przy wyborze łóżka z szufladami należy zwrócić uwagę na liczbę i położenie szuflad. Jeśli szuflady mają służyć do przechowywania dużych przedmiotów, lepiej jest wybrać łóżko z mechanizmem podnoszącym. Ta modyfikacja nadaje się w przypadku małego pomieszczenia.

Jako materiał do wytwarzania łóżek najbardziej pożądane jest drewno. Ma wysokie bezpieczeństwo ekologiczne, atrakcyjny wygląd, pasuje do większości aranżacji wnętrz. Producenci oferują wiele opcji, w tym niestandardowe na indywidualne rozmiary. W przypadku pokoju dziecięcego lepiej jest wybrać mechanizm przesuwny lub wysuwany. Nie wymagają wysiłku przy korzystaniu z szuflad. Idealne rozwiązanie to szuflady z prowadnicami.

Dodaj komentarz