Artystyczne Drzwi Szklane

Artystyczne drzwi szklane to doskonała propozycja dla tych z Państwa, którzy cenią wyrafinowane pomysły i perfekcyjne wykonanie.

Artystyczne drzwi szklane w Krakowie, kabiny prysznicowe.

Oferujemy szklane drzwi w Krakowie i okolicy. Wykonujemy w wielu wymiarach, grubościach tafli szkła, kolorach, jako drzwi zewnętrzne, pokojowe, otwierane i przesuwne, jak również kabiny prysznicowe - dostosowane do Państwa wymagań.

Ze względu na unikalny charakter technologii fusingu szkła wszystkie drzwi wykonujemy na zamówienie wg projektu artysty plastyka Bartosza Kosiora. Drzwi szklane mogą mogą być w różnych kolorach i odcieniach, gładkie i chropowate, mniej lub bardziej przeźroczyste, o dowolnej tematyce wzoru, jednak najczęściej wybierane wzory to abstrakcja i motywy roślinne.

Szklane drzwi to orygalne wykończenie nowoczesnego wnętrza apartamentu czy biura, symbol nowoczesności, praktyczne rozwiązanie, a także symbol luksusu i obcowania ze sztuką. Ze względu na technologię produkcji jednostkowej nie jest możliwe wykonanie dwóch identycznych par drzwi czy nawet tafli szkła do kabiny prysznicowej.

Nasze wyroby sprzedajemy na terenie całej Polski i za granicą, ale przede wszystkim w okolicach Krakowa.

Czekamy na Państwa indywidualne zamówienia. Przykładowe szklane drzwi można zobaczyć w dziale Realizacje - Szkło artystyczne.

„Chciałbym wszystkich zaprosić do wędrówki przez świat szkła zmieniającego nasze dotychczasowe poglądy na jego temat" – Bartosz Kosior

PROJEKTANT I WYKONAWCA

Bartosz Kosior - mgr sztuki, arch. wnętrz - projektant form przemysłowych. Absolwent Instytutu Sztuki (AP w Krakowie) -specjalność malarstwo oraz Wydział Architektury - architektura wnętrz i wzornictwo na Politechnice Śląskiej. Zawodowo zajmuje się projektowaniem i realizacją sztuki użytkowej w fascynującym materiale, jakim jest szkło. Głównie jest to jego termiczna obróbka i odlewy, czyli technika fusingu. Dzięki niej można każdy wyrób przeobrazić w coś, co daje niesamowite efekty estetyczne, wizualne i praktyczne.

FUSING

Fusing (z ang. stapianie) – to znana już od starożytności technika łączenia szkła. W jej efekcie powstaje stopione szkło. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala dziś tworzyć stopione tafle z reliefem lub też barwnymi kompozycjami będące efektem kolorowych szkieł lub fryty szklanej zatopionej w szkle bazowym. Dzięki specjalnym piecom można też precyzyjnie określać, jaki efekt uzyskamy.

Metoda ta zapewnia niepowtarzalność, co dodaje kunsztu do całości realizowanego dzieła. Każda praca, czy jest to przeszklenie okna, ścianka działowa, rzeźba, czy inny element aranżacji wnętrz, stanowi formę unikatową.

W środowisku architektów wnętrz jest techniką coraz częściej stosowaną ze względu na możliwość wykonania elementów nietypowych w kształcie, wymiarze i kolorystyce, a także strukturze szkła. Ponadto jest produktem szlachetnym, można powiedzieć: biżuterią wnętrza.

Fusing pozwala wręcz na nieograniczoną ekspresję artystyczną. Jednym z ciekawszych pomysłów są tu artystyczne drzwi szklane. Kompozycje szklane mogą też służyć jako ścianki czy kabiny prysznicowe, schody i balustrady, a także blaty stołów, ław oraz innych mebli dekoracyjnych. 

Zapraszamy do zamawiania drzwi szklanych, kabin prysznicowych ze szkła na terenie Krakowa. Więcej przykładowych prac artystycznych można zobaczyć w dziale Realizacje. Czekamy na Państwa telefony!

Każdą realizację robimy na indywidualne zamówienie

Więcej naszych realizacji znajdą Państwo na http://www.e-mar.com.pl/realizations/szklo-artystyczne

Partnerzy

Realizacje

Kontakt

Salon sprzedaży
Sieraków 83
32-410 Dobczyce